Style Junkie

Style Junkie Fashion Lifestyle Blog
Czas wolny

Jak dobrze się bawić na wyjeździe integracyjnym?

15 października, 2018

Ostatnie lata i rozwój wszelkiego rodzaju korporacji owocują jednocześnie coraz większym dbaniem o pracownika. Co się z tym wiąże, naszemu kierownictwu zależy również na tym, by poznać nas w sytuacjach niezwiązanych z pracą, mniej stresujących. I coraz częściej organizują dla nas wyjazdy integracyjne.

Jak odnaleźć się na wyjeździe integracyjnym?

Spotykamy się z ludźmi w pracy, łączą nas głównie relacje i sprawy zawodowe i nagle okazuje się, że mamy spędzić weekend również z nimi, tylko na wyjeździe integracyjnym. W zasadzie moda na imprezy dla firm przyszła do nas wraz z rozwojem korporacji i dbania o kondycję psychiczną pracowników. Jak niejeden już się przekonał, praca dla korporacji nie ma tylko samych plusów. Jest ona bardzo często mocno stresogenna i wyczerpująca. Niekiedy prowadzi wręcz do wypalenia i depresji. By temu przeciwdziałać, korporacje zaczęły baczniej przyglądać się zdrowiu psychicznemu swoich pracowników. Jednym z objawów takiej dbałości są właśnie imprezy dla firm, często w formie wyjazdów integracyjnych. By podczas takiego wyjazdu dobrze się odnaleźć, nie możemy po prostu udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Bądźmy szczerzy, autentyczni, nie dostosowujemy się do sytuacji. Wówczas uda nam się zachować zdrowe proporcje.

Czego nie robić podczas imprez firmowych?

Na pewno nie powinniśmy sobie pozwolić na zbyt duże spoufalanie ze współpracownikami, a przede wszystkim z przełożonymi. Zdrowy dystans jest w tej kwestii zdecydowanie bardziej potrzebny i wskazany, niż powiedzenie o jednego słowa za dużo. Atmosfera takiej imprezy, swoboda, często muzyka i alkohol potrafią mocno uśpić naszą czujność. Miejmy się jednak na baczności, to nadal są nasi współpracownicy i przełożeni, to z nimi za dzień czy dwa przyjdzie nam wspólnie pracować. Pamiętajmy o tym, nim zbyt mocno puszczą nam hamulce moralności i zdrowego rozsądku.

Sprawdź – http://see4business.com/imprezy-integracyjne-firmowe