Style Junkie

Style Junkie Fashion Lifestyle Blog
Uroda

Manicure hybrydowy – to trzeba wiedzieć, zanim się na niego zdecydujemy

3 października, 2020

Coraz więcej pań nie wyobraża sobie swoich paznokci bez pięknego, estetycznego manicure hybrydowego. To on wprowadził prawdziwą rewolucję, zastępując nawet najtrwalsze lakiery znanych marek – produktami, które spokojnie mogą utrzymać się na paznokciach nawet 14 dni. Co warto wiedzieć o hybrydach zanim na dobre zwiążemy się z nimi na stałe? Odpowiedź poniżej.

Manicure hybrydowy – odpowiednia aplikacja ma znaczenie

Często początkujące osoby nie wiedzą, dlaczego ich manicure po zaledwie 3-4 dniach całkowicie odchodzi od płytki paznokcia. Wszystko robione jest zgodnie z instrukcją a manicure nie wygląda tak jak w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym, ani nie trzyma się tak długo jak zapewnia producent. W takim wypadku warto jeszcze raz dokładnie i precyzyjnie zapoznać się z instrukcją, którą do konkretnego zestawu dołączył producent lub też posłuchać rad blogerek, które na swoich filmikach instruktażowych krok po kroku omawiają jak powinna wyglądać prawidłowa aplikacja. Czasami na jakość manicure ma wpływ źle odtłuszczona płytka lub też za krótki czas trzymania ręki w lampie.

Jak zdjąć hybrydę?

To niezwykle ważna część każdego manicure hybrydowego, przy której wiele osób popełnia sporo błędów. Która z pań bowiem posiadających hybrydę choć raz nie zrywała jej, bo złamał się paznokieć lub odrost był już tak duży i nieelegancko wyglądał? Jak zdjąć hybrydę prawidłowo? Do tego również potrzebna jest instrukcja obsługi, jak np. https://trena.pl/blog/jak-zdjac-hybryde-w-domu-3-podstawowe-metody/, by wszystkie kroki wykonać zgodnie z poleceniami producenta krok po kroku. To bowiem gwarantuje, iż płytka paznokcia nie zostanie uszkodzona, a następny manicure będzie dobrze się prezentował na paznokciach oraz będzie trwały. Każdy szczegół ma bowiem ogromne znaczenie i nie warto w tym przypadku robić nić na skróty. Takim zachowaniem można sobie jedynie zaszkodzić.