Style Junkie

Style Junkie Fashion Lifestyle Blog
Uroda

Rodzaje masek do włosów do poszczególnych rodzajów

12 maja, 2020

Coraz więcej osób decyduje się na zmiany w postaci wyrzucenia odżywek, a zastąpienia ich maskami do włosów. W wielu przypadkach jest to bardzo korzystne posunięcie, bo jesteśmy w stanie osiągnąć zdecydowanie lepsze efekty, pod warunkiem, że maska do włosów zostanie dobrana właściwie. Właściwie to znaczy, że będzie odpowiednia do stopnia porowatości włosa, a także będzie dedykowana do konkretnych problemów włosa, z jakimi ich właściciel lub właścicielka musi się borykać.

Maska do włosów fryzjerska

Jeśli mamy do czynienia z poszczególnym rodzajem włosów i do tej pory nadal niestety jesteśmy zmuszeni radzić sobie z problemami, które są co najmniej uciążliwe to najlepiej skorzystać z fryzjerskich preparatów do pielęgnacji. Te kosmetyki, są zdecydowanie bardziej skoncentrowane i dzięki temu działają o wiele lepiej. Jednak ich cena jest nico większa i musimy o tym pamiętać. Te drogeryjne możemy już mieć za kilka złotych, a w promocji jeszcze taniej.

Dlaczego maska jest lepsza od odżywki?

Przede wszystkim dlatego, że jest to kosmetyk o wiele bardziej skoncentrowany. Działanie więc jest o wiele silniejsze i o wiele szybciej widoczne. Jednak osoby, które maja włosy bardzo słabe i, na których bardzo szybko widać przeciążenie, a także zdecydowanie szybciej się przetłuszczające, muszą zrezygnować z częstego używania masek. Niestety w tej sytuacji lepiej wybrać zwyczajną odżywkę, a bardziej skoncentrowane kosmetyki najlepiej używać rzadko. Sposobem na takie włosy, kiedy nie chcemy zrezygnować z użytkowania maski, jest wykorzystanie maski przed myciem włosów szamponem. Włosy dostana wystarczającą dawkę składników odżywczych, a wygląd kosmyków nie będzie nadmiernie przeciążony, przez co będą wyglądać bardzo estetycznie. Warto w tej sytuacji spróbować tej metody pielęgnacji, bo być może sprawdzi się świetnie również i u nas.