Style Junkie

Style Junkie Fashion Lifestyle Blog
Fashion

Wyjątkowe pierścionki zaręczynowe – znaczenie kamieni szlachetnych

3 czerwca, 2021

Delikatne i subtelne albo bogato zdobione – pierścionki zaręczynowe przybierają odmienne formy, wykonane są z różnorodnych materiałów, mogą mieć różne kamienie szlachetne. Jednak w przeważającej większości ich centralnym punktem jest jeden kamień, wybierany niejednokrotnie nie tylko pod kątem estetyki, ale także symbolicznego znaczenia. Jakie kamienie stosowane są w pierścionkach zaręczynowych, co oznaczają? Jakie uczucia można wyrazić z użyciem kolorowego kamienia?

Pierścionki zaręczynowe z brylantami – klasyczna elegancja

Brylanty, czyli oszlifowane diamenty to klasyka jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe. Kojarzą się one z luksusem, najtwardszym minerałem podkreślającym stałość uczuć. Jakie znaczenie będzie miał przypisywane ten kamień szlachetny w pierścionku? To przede wszystkim synonim:

  • prawdziwej nieustającej miłości,
  • niezniszczalności,
  • perfekcyjnego związku, doskonałości
  • luksusu.

Każdy mężczyzna chce obsypywać wybrankę serca najcenniejszymi prezentami, a za takie uchodzą brylanty, zatem pierścionki zaręczynowe z brylantem są częstym wyborem.

Intrygujące pierścionki ze szmaragdem lub szafirem

Wyjście poza schemat pierścionka z brylantem nie musi być trudne, zwłaszcza jeżeli zna się znaczenia przypisywane innym kamieniom szlachetnym. Szmaragdy znane od wieków kojarzone są z naturą, płodnością, oraz energią planety Wenus – siłą miłości, piękna i harmonii. Z kolei szafir ma symbolizować miłość, czystość i prawdę, a także przyjaźń i szczęście małżeńskie. Pierścionki zaręczynowe ze sklep.diamor.pl z tymi kamieniami z pewnością zostaną odebrane w pełni pozytywny sposób, zwłaszcza, że w wielu kompozycjach towarzyszą im również brylanty.

Ognisty rubin czy zadziwiający tanzanit?

Głęboka czerwień lub róż rubinów kojarzą się bardzo jednoznacznie – z płomienną, gorącą miłością, którą symbolizują. Dlatego pierścionki zaręczynowe z rubinem, często otoczonym połyskującymi brylantami będą wyjątkowym podkreśleniem uczuć. Można jednak postawić na oryginalne, mieniące się barwy innych kamieni szlachetnych. Pierścionki zaręczynowe z tanzanitem będą z pewnością wyrazem podkreślającym wyjątkowość wybranki, gdyż minerał ten wydobywany jest jedynie w Tanzanii. Ma również intrygujący, mieniący się kilkoma barwami kolor. Przy okazji wyboru kamieni do pierścionka zaręczynowego oraz jego formy, warto zwrócić uwagę na materiał wykonania, Białe, różowe albo żółte złoto może nadawać temu wyjątkowemu rodzajowi biżuterii dodatkowe znaczenie.