Style Junkie

Style Junkie Fashion Lifestyle Blog
Uroda

Najlepszy kartacz do brody – jak wybrać?

20 maja, 2017

Bujna, długa i gęsta broda wymaga szeregu czynności pielęgnacyjnych, w przeciwnym razie nie będzie prezentowała się nazbyt estetycznie.

Na rynku kosmetycznym można znaleźć szereg produktów przeznaczonych do pielęgnacji brody – są to między innymi specjalistyczne szampony, balsamy do brody czy odżywki witaminowe zapewniające lśniące i miękkie w dotyku włosy. Niezbędnym produktem przy pielęgnacji zarostu jest także kartacz do brody.

Na co zwrócić uwagę kupując szczotkę do brody?

W pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę jej gabaryty i to czy będzie używana wyłącznie w warunkach domowych czy też podczas podróży. Jeżeli chodzi o wybór kartacza do brody, który ma być używany w podróży, wówczas kluczową rolę odgrywa jego wielkość – powinien być lekki i poręczny.

Drugą kwestią na jaką należy zwrócić uwagę jest jakość kartacza. Najlepsze szczotki przeznaczone do pielęgnacji brody wykonane są z dobrej jakości drewna. Również włosie powinno być w stu procentach naturalne – najczęściej pochodzi ono z dzika. W wielu sklepach można trafić na tanie podróbki o marnej jakości. Trzeba pamiętać, że za dobry gatunkowo kartacz, który ma szansę posłużyć przez co najmniej kilka lat trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych – dobra jakość kosztuje.