Koniec wakacji to okres, gdy powoli przygotowujemy się wszyscy do poważnego ochłodzenia, a także gorszych warunków atmosferycznych. Wymieniane są opony w samochodach, a także z szafek wyciągane są czapki i szaliki. Jest to również czas, w którym wielu panów podejmuje się zakupienia nowego jesiennego płaszcza. Jak wybrać płaszcz męski jesienny, aby nie tylko cieszył oko, lecz również był bardzo praktyczny i wygodny? Na jakie jego cechy trzeba zwracać uwagę podczas przeglądania sklepowej oferty?
Jak dopasować płaszcz do sylwetki?
Od czego najlepiej zacząć wybieranie męskiego jesiennego płaszcza? Na samym początku warto dowiedzieć się, jak dobierać go do rodzaju sylwetki. Z czego wynika konkretny wygląd, ale też i rozmiar płaszcza? W tym wypadku bierze się pod uwagę przede wszystkim to, czy jest się szczupłym, czy też mężczyzną z nadmiarowymi kilogramami. Duże znaczenie ma także wzrost mężczyzny. Jak więc wybiera się poszczególne modele?
Jeśli ma się nadwagę i np. nieco uwydatniony brzuch, to w takiej sytuacji szczególnie mocno poleca się wybieranie płaszczy jednorzędowych. Pozwalają one wyszczuplić nieco sylwetkę i zamaskować jej mankamenty. Z drugiej jednak strony, jeśli ma się szczupłą budowę ciała, to w takim wypadku najlepiej zdecydować się na model dwurzędowy, który doskonale będzie podkreślał szczupłe ciało.
Jak natomiast wybierać płaszcz pod kątem wzrostu? Przyjmuje się, że dobry model mieści się swoją długością w zakresie pośladków i kolan. Wiedzieć jednak trzeba, że jeśli ma się nieco wyższy wzrost, to powinno się wybierać płaszcze bardziej zbliżające się długością do kolan, natomiast panowie o niższym wzroście powinni wybierać te modele, które sięgają bliżej pośladków. Pozwoli to zachować odpowiednie proporcje płaszcza względem sylwetki i po prostu będzie się pięknie prezentowało.
Jaki krój płaszcza wybrać?
Niezwykle istotną sprawą, o której nie można zapominać podczas kupowania w sklepach jak dstreet jesiennego męskiego płaszcza, jest to, jaki będzie jego styl. Jak bowiem każdy doskonale wie, na rynku spotkać się można z ogromną ilością różnych rozwiązań. Co poleca się wybrać?
Choć na rynku kupić można mnóstwo modeli, to jednak bezapelacyjnie najpopularniejsze są dwa modele, czyli bosmanki oraz dyplomatki. Ten pierwszy adresowany jest do tych panów, którzy chcą mieć płaszcz uniwersalny, sprawdzający się doskonale w każdych warunkach. Z drugiej strony dyplomatka cechuje się fantastycznym wyglądem, a także dużą elegancją, więc jest zarezerwowana na szczególne okazje.
Czy materiał ma tak duże znaczenie?
Podczas wybierania płaszcza nie można skupiać się tylko na tym, jaki będzie jego krój czy też dopasowanie do sylwetki. Należy zwrócić uwagę także na to, z jakiego będzie on wykonany materiału. Dlaczego jest to tak ważna sprawa, a także jakie tworzywa są szczególnie polecane?
Materiał wykonania płaszcza przekłada się na kilka bardzo ważnych spraw. Nie da się ukryć, że ma duże przełożenie na to, jak płaszcz się prezentuje. Co jednak również ważne, tworzywo wpływa także na trwałość płaszcza, a więc im lepsze, tym dłużej będzie się można nim cieszyć. Bardzo ważne jest również to, że poszczególne materiały inaczej znoszą czyszczenie i pranie. Jesień to czas, gdy dość łatwo pobrudzić swój płaszcz z uwagi na częste opady deszczu. Jeśli wybiera się model, którego nie da się czyścić ręcznie, korzystanie z niego będzie bardzo utrudnione.
Co więc można polecić w zakresie materiałów, z których wykonywane są płaszcze? Najważniejszą sprawą jest rzecz jasna to, aby był to materiał naturalny. Sztuczne tworzywa z pewnością są kuszące ze względu na cenę, lecz niezwykle słabo się one prezentują od strony wyglądu, a także nie są zbyt trwałe. Najważniejszym jednak ich mankamentem jest niska przepuszczalność powietrza, a to powodować może dyskomfort, a nawet problemy skórne.
Co natomiast jest polecane i jaki płaszcz warto wybrać? Nie da się ukryć, że niezwykle popularne są płaszcze wełniane. Są one względnie tanie, bardzo trwałe i mocne, a także bardzo ciepłe. Co bardzo istotne, są one także miłe w dotyku i świetnie przepuszczają powietrze.