Style Junkie

Style Junkie Fashion Lifestyle Blog
Uroczystości

Czy warto kupić klucz otwieracz na podziękowanie ślubne?

3 października, 2023

Podziękowania ślubne w formie niewielkich prezentów stały się już niemal obowiązkowym elementem każdego Polskiego wesela. Staramy się w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność za przybycie i bycie częścią naszego najważniejszego w życiu dnia. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby prezent ten nie był czymś zwykłym i powszechnie występującym, lecz był oryginalny i przyciągający uwagę.

Zwykłe prezenty dla gości ślubnych

Jeśli chcemy wybrać dla gości na naszym weselu oryginalny i naprawdę ciekawy prezent, powinniśmy najpierw zorientować się, jakie są najpopularniejsze i najzwyklejsze prezenty tego typu. Poznając je, będziemy wiedzieli czego nie wybierać.

Nie da się ukryć, że bardzo często pary młode sięgają po jakieś proste przekąski i słodycze. Typowo w takim wypadku pojawiają się na stołach cukierki, lizaki, ale też czekoladki. Choć słodki upominek jest zawsze mile widziany, to jednak tego typu prezent nie będzie zbyt długo zapamiętany i goście w ciągu kilku chwil o nim po prostu zapomną. Z tego też powodu powinniśmy poszukać czegoś trwalszego, a także praktyczniejszego.

Dlaczego warto szukać praktycznych prezentów?

Prezent ślubny dla gości ma nie być tylko zwykłym upominkiem, lecz przede wszystkim symbolem, a także pamiątką. Celem wręczania takiego gadżetu jest bowiem podziękowanie za przybycie, wyrażenie swojej wdzięczności, ale też upamiętnienie tego szczególnego dla nas dnia. Trudno osiągnąć taki cel, jeśli prezentem będzie czekoladka.

Jeśli jednak wybierzemy coś, co pozostanie z obdarowaną osobą na dłużej, a najlepiej będzie jej towarzyszyło każdego dnia i przypominało o naszym ślubie, uda nam się osiągnąć nasz cel w 100%.

Czym jest klucz otwieracz?

Skoro wiemy już, czego mamy konkretnie szukać, a także, z jakiego powodu jest to tak ważny podarunek, przejdziemy teraz do propozycji konkretnych oryginalnych prezentów. Spośród wielu ciekawych pomysłów wyróżnia się z całą pewnością otwieracz, który przyjmuje postać klucza.

Klucz otwieracz na podziękowanie ślubne w wydaniach jak te od z-milosci może być wyborem zaskakującym, lecz jeśli tylko przejrzymy mu się bliżej, okazuje się, że jest to wręcz idealna propozycja. Przede wszystkim wygląda on po prostu fenomenalnie — jest to klucz, którego wygląd ma imitować stare klucze używane przed wiekami. Misternie wykonanie zdobienia, charakterystyczny kolor, a także często dość spora waga sprawiają, że taki klucz z pewnością przykuwać będzie uwagę.

Zauważmy jednak, że nie jest on przeznaczony do otwierania drzwi, lecz butelek, gdyż jego wyprofilowania jest w stanie podważać kapsel i zdejmować go z butelki. Jest to więc prezent niezwykle praktyczny, gdyż otwieracze powinny znajdować się w każdym domu. Co ciekawe, dla wielu osób taka rzecz jest na tyle cenna, że zawsze noszona jest w plecaku, kieszeni spodni lub też nawet przypinana jest do pęku kluczy.

Oczywiście nasz klucz otwieracz na podziękowania ślubne musi się wyróżniać — najlepszym pomysłem jest wykonanie na nim prostego grawerunku w postaci daty naszego ślubu, imion pary młodej lub też ich inicjałów. Będzie to nie tylko ładna, lecz również bardzo praktyczna pamiątka, która będzie przenosiła właściciela wspomnieniami do naszego wyjątkowego dnia.