Style Junkie

Style Junkie Fashion Lifestyle Blog
Uroda

Zadbaj o kondycję nóg i stóp z odpowiednimi balsamami

13 grudnia, 2022
balsam rozgrzewający do nóg i stóp

Obecnie w sklepach znaleźć można wiele rodzajów kosmetyków, różniących się między sobą właściwościami, przeznaczeniem, konsystencją, a nawet częścią ciała, dla której są dedykowane. Wyróżnić można balsamy do nóg i stóp, które najbardziej popularne stają się latem, jednak można czerpać korzyści z ich stosowania przez cały rok. Odpowiednio dobrany balsam sprawi, że nie tylko nogi i stopy będą ładniej się prezentować, lecz także będą w lepszej kondycji. 

W jakim celu stosuje się balsamy do nóg? 

Istnieje wiele rodzajów balsamów, jednak warto zastanowić się, na jakim efekcie nam zależy i na tej podstawie dokonywać wyboru. Najbardziej popularne są balsamy: 

-odświeżające, 

-nawilżające, 

-zmiękczające.

Balsamy odświeżające doskonale sprawdzą się u tych osób, które uskarżają się na uczucie ciężkich nóg, a także chcących zapobiegać powstawaniu przykrych zapachów. Regularne stosowanie takich kosmetyków może wpływać pozytywnie na usprawnienie krążenia żylnego i zapobiegać zastojom krwi. Ten typ balsamu polecany jest osobom w ciąży oraz diabetykom, jednak może być stosowany przez każdego, kto chce zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i poczuć odświeżenie. 

Osobom, których stopy są wysuszone lub popękane, poleca się stosowanie balsamów nawilżających. Jego zadaniem jest głębokie odżywienie skóry oraz zredukowanie jej szorstkości. Odpowiednio dobrany i regularnie stosowany balsam tego typu sprawi, że skóra będzie gładka i w dobrej kondycji. 

Zmiękczający balsam do stóp powinny wypróbować osoby, u których często występują zrogowacenia, odciski czy spierzchnięte pięty. Taki kosmetyk wpłynie korzystnie na odżywienie i nawilżenie skóry, co ułatwia usunięcie martwych komórek i wpłynie na jej wygładzenie. 

balsam do stóp i nóg

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze balsamu? 

Aby balsam do stóp miał pożądany wpływ na naszą skórę, należy zwrócić uwagę na zawarte w nim aktywne składniki. W przypadku balsamów odświeżających może być to mentol, który sprawia uczucie ochłodzenia i świeżości. Częstym składnikiem balsamów nawilżających jest mocznik, który łagodzi podrażnienia, a także odpowiada za wiązanie wody w głębokich warstwach skóry. Dodatek witamin E i A ma za zadanie wygładzić strukturę skóry i działać na nią ochronnie. Zawarte w nawilżających balsamach do stóp oleje mają zapobiegać nadmiernemu wysuszaniu się. Aby skutecznie zmiękczyć skórę, w balsamie tego typu powinny pojawić się substancje o działaniu nawilżającym. Dodatek miodu, ekstraktów z mleka czy kwas hialuronowy pomogą uzyskać pożądany efekt.