Style Junkie

Style Junkie Fashion Lifestyle Blog
Uroda

Czy broda jest modna?

10 maja, 2017

Jednym z nowszych trendów dotyczących męskiego wyglądy, jest posiadanie bujnej i wypielęgnowanej brody.

Posiadanie zarostu wiąże się z pewnym pojęciem i stylem, który został określony mianem „lumbersexualny”. Wziął się on od stereotypowego drwala, który niemający czasu na zbędne czynności takie jak golenie, dorobił się długiej i bujnej brody.

Oczywiście nie każda broda powoduje, że osoba ją nosząca porusza się na co dzień z siekierą na plecach. Kształtów i rodzajów zarostu jest wiele. Mogę być to krótkie brody w formie trzydniowego zarostu, podkreślające jedynie męskie rysy twarzy lub nasączone różnymi olejkami do brody „hipsterskie” dorastające do kilkunastu centymetrów, które mają przede wszystkim rzucać się w oczy i nadawać określony styl osobie jej noszącej.

Z posiadaniem zadbanej brody wiążą się również inne obowiązki i przyjemności. Jednym z nich jest wizyta u Barbera, czyli fryzjera od brody. Spowoduje on, że twój długo hodowany nieokrzesany zarost nabierze nowego wyrazu. Nałoży on również odpowiedni olejek do brody marki  Mr Bear Family oraz inne kosmetyki, które pozwolą cieszyć się pięknym i bujnym zarostem.

Drodzy mężczyźni, bierzcie się za zapuszczanie brody aby odkryć swoje nowe „ja”. Jeżeli nie spodobają wam się efekty zawsze zdążycie sięgnąć po brzytwę.