Style Junkie

Style Junkie Fashion Lifestyle Blog
Fashion

Czym charakteryzują się wełniane skarpetki adidas?

13 sierpnia, 2020

Według wielu ekspertów wełna owcza jest zdecydowanie najlepszym materiałem, z którego produkuje się wysokiej jakości skarpetki adidas. Naturalna wełna zapewnia nie tylko odpowiednie ciepło w chłodniejsze dni, ale również bardzo dobrą oddychalność. Włókna mogą pochwalić się bardzo dużą sprężystością, dlatego też skarpetki błyskawicznie wracają do swojej pierwotnej formy.

Dlaczego warto postawić na wysokiej jakości skarpetki z wełny?

Wełniane skarpetki adidas rewelacyjnie odprowadzają wilgoć. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie z wełny produkowana jest termoaktywna bielizna. Jest to najlepszy wybór dla osób, które mają problemy z potliwością stóp. Warto postawić jedynie na wysokiej jakości włókna, które nie są szorstkie, dzięki czemu nie gryzą. Najlepsi producenci sięgają przede wszystkim po runo z merynosów, które hodowane są w Australii i Nowej Zelandii. Wełna z tych zwierząt jest bardzo miękka i delikatna dla skóry.

Nie tylko same zalety

Wełniane skarpetki adidas mają oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka kluczowych wad, o których należy zawsze pamiętać. Dla wielu osób wadą wełnianych skarpetek jest pilingowanie. Problem ten dotyczy jedynie skarpetek, które wykonane są z dość grubej i włochatej przędzy. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że dla wielu osób barierą może okazać się wyższa cena. Skarpetki wełniane są nawet kilkadziesiąt procent droższe od popularnych skarpetek bawełnianych, których jest pełno na półkach sklepowych. Wełniane skarpetki to jednak inwestycja na kilka miesięcy i nawet po wielu praniach spełniać będą swoje zadania.