Style Junkie

Style Junkie Fashion Lifestyle Blog
Sport

Dlaczego warto kupić rękawiczki rowerowe?

4 sierpnia, 2022
rękawiczki damskie na rower

Niezależnie od tego, czy jesteśmy sportowcami, czy jeździmy rowerem amatorsko, rękawiczki rowerowe to element stroju, który bez wątpienia powinniśmy wziąć pod uwagę. Dlaczego jest to tak ważny aspekt? Czym się kierować wybierając rękawiczki rowerowe?

Rękawiczki na rower – ale po co?

Rękawiczki damskie na rower bez wątpienia zwiększają komfort jazdy. Dłonie są jednym z trzech miejsc styku kierownicy z rowerem, dlatego każda nierówność, na jaką natrafimy, jest przez nas odczuwalna na chwytach. Gdy wyruszamy w długą trasę, wówczas nasze ręce mogą zostać nadwyrężone, to dlatego posiadanie rękawiczek jest ważne. Oczywiście, aby nasze dłonie były chronione, musimy dokonać dobrego wyboru. Rękawiczki na rower muszą być wykonane z trwałego, ale jednocześnie oddychającego materiału, który absorbuje wilgoć.

Drugim ważnym argumentem przemawiającym za używaniem rękawiczek jest bezpieczeństwo. Zmarzniętymi dłońmi nie będziemy w stanie trzymać stabilnie kierownicy, czy obsługiwać hamulców, co w niektórych przypadkach może doprowadzić do wypadku. Rękawiczki rowerowe usztywniają nadgarstek, a także chronią dłonie przed otarciami, a więc warto je mieć na wyposażeniu.

rękawiczki damskie na rower

Jakie rękawiczki rowerowe wybrać?

W cieplejsze, słoneczne dni doskonale sprawdzą się rękawiczki z odkrytymi palcami, najlepiej wybierać takie wykonane ze skóry naturalnej. To dobry wybór, bo naturalna skóra oddycha, dobrze odprowadza wilgoć, jednocześnie jest wytrzymała, a więc można mieć pewność, że rękawiczki posłużą na długi czas.
Długie rękawiczki są przeznaczone z kolei na ekstremalne wyprawy w stylu Enduro, podczas których istotny jest silny, stabilny chwyt kierownicy. Takie rękawiczki są zaopatrzone w specjalne wzmocnienia w strategicznych punktach, dlatego świetnie tłumią drgania i wstrząsy, co więcej dodatkowo amortyzują stawy i barki. Takie rękawiczki damskie na rower można kupić na dobrerowery.pl.