Style Junkie

Style Junkie Fashion Lifestyle Blog
Uroda

Filtry dla dzieci – jak wybrać odpowiedni?

11 maja, 2023
filtry mineralne dla dzieci

Każdy rodzic troszczy się o skórę swojego dziecka. Oprócz używania oliwek i kremów, należy również wziąć pod uwagę temperaturę panującą na zewnątrz. Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim upał i piekące słońce. Zapewnienie dziecku ochrony przed szkodliwym działaniem słońca jest niezwykle istotne. Używanie remów z filtrem, to sposób na to, by zapobiec poparzeniom słonecznym. Jaki krem będzie najlepszy dla delikatnej skóry dziecka?

Na co zwrócić uwagę wybierając kremy z filtrem dla dzieci?

Kremy z filtrem dla dzieci dzielą się na różne rodzaje, a na rynku dostępnych jest bardzo dużo propozycji. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu?

  • wodoodporność – dziecko nie będzie uważało na to, żeby nie zmyć sobie ze skóry kremu, dlatego warto postawić na te wodoodporne. Nie tylko wtedy, kiedy wybieramy się z dzieckiem nad wodę. Wodoodporny filtr dla dzieci utrzymują się na skórze o wiele dłużej. 
  • wysoki stopień ochrony – przy wyborze kremu dla dzieci, bierzemy pod uwagę tylko które posiadają co najmniej SPF 50.
  • filtry – do wyboru są filtry mineralne dla dzieci lub chemiczne
  • konsystencja – niektóre dzieci nie lubią smarować się kremami. Warto wtedy pomyśleć o preparacie o lekkiej konsystencji. Na rynku dostępne są również kremy w aerozolu lub sztyftu.
  • substancje zapachowe – dzieci powinny używać preparatów, które nie posiadają substancji zapachowych.
  • dodatkowe składniki – ważne jest również to, by krem posiadał dodatkowe składniki takie jak: witamina E czy wyciąg z alg.
kremy z filtrem dla dzieci

Filtr mineralny dla dzieci

Ostatnimi czasy najczęściej wybieranym produktem zostały filtry mineralne dla dzieci (https://a-manada.pl/ochrona-przeciwsloneczna-dla-dzieci). Sprawdzą się szczególnie dobrze u najmłodszych dzieci. Delikatnie bielą skórę i rozsmarowują się zdecydowanie gorzej, jednak dzięki temu, rodzic będzie miał pewność, że odpowiednio rozsmarował krem i pokrył nim całą skórę dziecka. 

Filtry mineralne posiadają szereg zalet są bardzo dobrze tolerowane przez skórę najmłodszych. Mowa tutaj nawet o skórze noworodków i osób z problemami skórnymi, takimi jak AZS czy ŁZS, ale również z łuszczycą czy egzemą. Podrażnienia w przypadku ich użycia zdarzają się niezwykle rzadko. Tego typu kremy nie powodują również alergii. 

Należy pamiętać o tym, by aplikować je co 2-3 h – dzieci są w ciągłym ruchu, łatwo mogą zetrzeć substancję ze skóry. 

Dobór odpowiedniego kremu to podstawa, należy jednak pamiętać o zdrowym rozsądku. Długotrwałe przebywanie z dzieckiem na słońcu może być niebezpieczne. Oprócz używania kremów zaleca się również stosowanie czapeczek.