Style Junkie

Style Junkie Fashion Lifestyle Blog
Zdrowie

Pojemniki na leki, czy warto kupić?

15 lutego, 2023
kasetka na leki

Rozwój cywilizacyjny powoduje, że jeszcze do niedawna rzeczy, które były poza naszym zasięgiem, stały się teraz codziennością. Internet, Sartfony, elektryczne samochody… to tylko niektóre, z licznych przykładów. Na dodatek nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Ale rozwój cywilizacyjny ma też swoje ciemne strony. Jeną z nich są choroby. Coraz więcej ludzi musi codziennie przyjmować leki. Jak nie pominąć dawki, w gąszczu wielu spraw, które są naszym udziałem?


Organizery na leki – proste i niezawodne


Jak już wspominano wcześniej, tempo naszego życia przyśpiesza z roku na rok i jest widoczny u większości ludzi. Łatwo w tym zgiełku przedawkować lub zapomnieć o tabletce, która powiania być przyjmowana w określonych dawkach i o stałej porze. Nie wolno przecież zażyć dodatkowej dawki, w celu uzupełniania tej pominiętej. Jak sobie poradzić, aby zawsze pamiętać o lekarstwach? Jest kilka sposobów. Najprostszym z nich jest dostępny na rynku organizer na leki. Prosta rzecz, która jest bardzo pomocna w organizacji zażywania tabletek. Stworzona z myślą o osobach starszych, ale równie chętnie kupowana przez osoby młodsze.

Rodzaje pojmeników


Rozróżnia się następujące rodzaje pudełeczek na leki:

  • kasetki na leki,
  • dozowniki na leki z alarmem,
  • kruszarka do leków,

Plastikowe kasetki na leki to wygodna opcja organizacji dawek. Pojemniczek niewielkich rozmiarów, podzielony na dni tygodnia (zazwyczaj dni oznaczone są różnymi kolorami), posiada w środku przegródki z wyznaczonymi porami dnia: rano, popołudniu, wieczór i noc. Po wypełnieniu ich tabletkami i umieszczeniu na widoku, osoba przyjmująca lekarstwa ma pewność, że nie pominęła żadnej z dawek. Dodatkową ochronę przez rozsypaniem tabletek zapewnia przegródka z zamykaniem typu click.

kasetka na leki

Dla osób borykających się z demencją czy chorobą Alzheimera, z pomocą przyjdzie elektryczny dozownik na leki z wbudowanym alarmem, który o określonej godzinie uruchomi alarm: i tym samym poinformuje osobę, że nadeszła pora na zażycie tabletek. Pojemniki te mają także wygodną opcję ustawienia odpowiedniej głośności alarmu. Są proste w obsłudze i stosunkowo nie drogie.

Nierzadko zdarza się, że połknięcie dużej tabletki dla pacjenta, jest bardzo trudne, ze względu na jej wielkość. Oczywiście można próbować przeciąć ją nożem, ale podczas krojenia tabelki, można skaleczyć się w palec. Ale i na tę ewentualność znajdziemy rozwiązanie, ponieważ na rynku dostępne są tak zwane kruszarki lub gilotyny do leków. Pudełka wyposażone są w przecinak, który pozwala w bezpieczny sposób podzielić leki na pół lub mniejsze fragmenty, łatwe do połknięcia.

Te proste rozwiązania są bardzo pomocne dla osób, które regularnie przyjmują leki i w tym przypadku potwierdza się reguła, że istota tkwi w prostocie.