Style Junkie

Style Junkie Fashion Lifestyle Blog
Uroda

Rozjaśnianie włosów – to prostsze niż myślisz

23 listopada, 2020

Rozjaśnianie włosów to zabieg, na temat którego panuje bardzo duże zamieszanie. Osoby, które kiedykolwiek miały do czynienia z zabiegiem rozjaśniania, często twierdzą, że zabieg ten bardzo zniszczył im włosy. Ten popularny pogląd na temat rozjaśnianie, często jest powodem, dla którego niektórzy rezygnują z wymarzonego koloru na włosach. Czy aby na pewno słusznie? Na to pytanie postaramy się dzisiaj odpowiedzieć.

Na czym polega zabieg rozjaśniania włosów?

Nie jest żadną tajemnicą, że zabieg rozjaśniania ma na celu przede wszystkim doprowadzenie ciemnych włosów do momentu, w którym pigment ze stosunkowo jasnej farby będzie mógł bezproblemowo wniknąć w strukturę włosa. Choć początkowo może wydawać się, że jest to zabieg niezwykle inwazyjny, to warto zaznaczyć, że na rynku już od kilku lat dostępne są produkty do rozjaśniania włosów, które są w pełni bezpieczne. Jak to możliwe? Branża kosmetyczna bardzo szybko się rozwija, a co za tym idzie, z dnia na dzień powstają nowe, coraz bardziej innowacyjne produkty, dzięki którym fryzjerzy mogą wykonywać swoją pracę w bezpieczny dla włosów sposób.

Dobry rozjaśniacz do włosów

Podstawą udanego zabiegu rozjaśniania jest oczywiście odpowiednio dobrany rozjaśniacz do włosów. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje włosy po farbowaniu były zdrowe oraz promienne, koniecznie postaw na sprawdzonego fryzjera, ponieważ samodzielne próby farbowania włosów mogą skończyć się niezbyt estetycznym efektem. Wizyta u profesjonalisty będzie znacznie lepszym pomysłem. Jeśli obawiasz się, że Twoje włosy będą bardzo zniszczone po całym zabiegu, powiedz o tym swojemu fryzjerowi, być może wspólnie wybierzecie metodę, która będzie w stu procentach odpowiadał Twoim oczekiwaniom oraz preferencjom wizualnym.

Jak widzisz rozjaśnianie włosów nie zawsze musi wiązać się z kępkami wypadających ze zniszczenia włosów, jeśli zatem marzysz o idealnym blondzie, ale boisz się jak na farbowanie zareagują Twoje włosy, skonsultuj się z ulubionym fryzjerem, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.