Style Junkie

Style Junkie Fashion Lifestyle Blog
Fashion

Zrozumieć streetwear – elastyczny styl dla każdego

24 lutego, 2021
koszulka streetwear

Moda uliczna rządzi się swoimi prawami. Właśnie dlatego tak trudno określić jej definicję. Ciuchy streetwear zmieniają się wraz z ludźmi, ewoluują i nie znoszą klasyfikacji – stylizacje tego typu zwykle rozpoznaje się intuicyjnie, a nie za pomocą odgórnych reguł. Czym więc charakteryzuje się tzw. streetwear?

Inspiracja sportem

Wychodząc na ulice polskich miast nie sposób nie zauważyć inspiracji sportowymi ubraniami. Te już dawno opuściły sale treningowe, by łączyć się z codziennymi stylizacjami i dodawać im luźnego charakteru. Nikt dzisiaj nie obawia się założenia dresu, wychodząc po zakupy. Oversize’owe bluzy oraz spodnie typu joggers nie kojarzą się już tylko z niechlujnym i nudnym outfitem domowym lub dobrym na siłownię. Dzisiaj są modną stylizacją w ciekawych kolorach oraz fantazyjnych fasonach. Co więcej, sklep z ciuchami streetwear, oprócz trendów i wygody, oferuje także ponadprzeciętną jakość, dzięki której ubrania są trwałe i zdrowe dla ciała.

Łączenia oparte na kontraście

Można powiedzieć, że sprzeczności to drugie imię odzieży streetwear. To właśnie nietypowymi połączeniami żyje ten modowy zakątek. Często można zauważyć dresowe spodnie, które świetnie komponują się z koronkowym topem, oversize’owe bluzy z kapurem wraz z letnią sukienką lub sneakersy włożone do eleganckich spodni. Moda uliczna nie musi być w całości sportowa. Jej elementy znacznie ożywiają casualowe i galowe wybory. Z kolei streetwearowy sklep internetowy jest przydatną bazą wielu marek w jednym miejscu.

Moda tylko dla młodych? Streetwear to z pewnością styl, z którego każdy może wybrać coś dla siebie.